Przygotowanie akrylowych zdobień nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Zanim jednak zaczniesz je wykonywać, musisz wcześniej przejrzeć jak krok po kroku wygląda przygotowanie takiego projektu. To wcale nie jest trudne. Sprawdź, jak wykonać akrylowe zdobienia.

Wykonaj manicure hybrydowy

Metoda akrylowa zdobienia paznokci jest wykorzystywana na przygotowanych wcześniej paznokciach. Konieczne jest więc najpierw wykonanie manicure. Najlepiej jest użyć lakierów hybrydowych i przy ich pomocy wykonać prosty manicure hybrydowy.

Jest to zadanie dość proste. W dużym skrócie trzeba zmatowić płytkę paznokcia, a następnie położyć na niej bazę i dwie warstwy lakieru w wybranym kolorze. Zarówno kolorowe warstwy jak i baza muszą zostać utwardzone w lampie.

Normalnie w tym momencie powinno się nałożyć warstwę top coat, która także powinna zostać utwardzona. Jeśli jednak mamy przygotować jeszcze zdobienia, to z top coatem należy się wstrzymać i go nie nakładać.

Zdobienia

To najważniejszy etap wykonywania zdobień. By je przygotować należy przygotować akrylowy puder, narzędzia do zdobień oraz lakiery hybrydowe w wybranych kolorach. Lakier nakłada się na paznokcie zgodnie z wybranym projektem. Na każdą płytkę paznokcia nakłada się precyzyjnym narzędziem niewielką ilość lakieru. Następnie – zanim jeszcze on zaschnie – nakłada się na niego niewielką ilość proszku akrylowego w wybranym kolorze. Najczęściej sięga się po bezbarwny lub biały.

Ilość pudru powinna być dość mała, by w całości mógł on połączyć się z lakierem. Najprościej jest otrzepać delikatnie go z paznokcia tak, by usunąć nadmiar. Wtedy jest też pora na użycie po raz kolejny precyzyjnych narzędzi. Można nimi rzeźbić w akrylu i nadać mu bardziej skomplikowany kształt. Na koniec zdobienia powinno się utwardzić je w lampie UV.

Na zakończenie

Wprawdzie metoda akrylowa zdobienia paznokci tego nie wymaga, ale czasami warto dodatkowo położyć na zdobienia top coat, który zabezpieczy stylizację przed uszkodzeniem i przedłuży jej trwałość. Wprawdzie zarówno manicure hybrydowy jak i akryl są wytrzymałymi materiałami, ale dodatkowa warstwa lakieru może je dodatkowo zabezpieczyć.

Trzeba jednak pamiętać, że warstwa ta wpłynie też na strukturę paznokci, które wyrówna, a sama warstwa akrylu nie będzie wyczuwalna. Może to okazać się problemem dla osób, którym szczególnie zależy na uzyskaniu przestrzennego efektu na paznokciach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie paznokcie akrylowe.

Comments are closed.