Beton i drewno w kuchni znaleźć można wśród wielu propozycji współczesnych projektantów. Trzeba przyznać, że na pierwszy rzut oka, są to dwa materiały, które za nic do siebie nie pasują. Ale przecież kuchnia stworzona na zasadzie kontrastów, należy aktualnie do najgorętszych propozycji.

Beton na ścianie, a…

Drewno pod postacią szafek kuchennych. Takie zestawienie wydaje się najbardziej oczywiste, idealnie dopasowane do nowoczesnych wnętrz, które są w stanie dać nowego ducha. Coś mało oczywistego, co zyskuje uznanie wśród wielu osób. Betonowa ściana prezentuje się niezwykle efektownie. W sklepach dostępne są specjalne farby, które pomagają uzyskać jeszcze lepszy efekt betonowej ściany. Beton i drewno w kuchni to połączenie, które można dopasować zarówno do małych, jak również dużych wnętrz. 

Beton i drewno w kuchni z wyspą

Wyspa na środku pomieszczenia jest jak najbardziej dobrym pomysłem. Może ona zostać wykonana w stylizacji betonowej, którą dla lepszego efektu można poprzetykać złotymi paskami. Całość nabierze zdecydowanie lepszego charakteru. Do tego można dopasować białe szafki kuchenne, które zostaną ustawione w kształcie litery L lub U. Jeżeli nie ma miejsca na takie rozstawienie szafek kuchennych, ponieważ cała kuchnia jest ograniczona pod względem powierzchniowym, to jak najbardziej można postawić na ustawienie jednorzędowe, pod ścianą. Wyspa stojąca na środku stanie się miejscem, które stanowić może granicę pomiędzy aneksem kuchennym, a salonem, czy też innym pomieszczeniem sąsiadującym.

 

Comments are closed.