Drzwi balkonowe przesuwne to jedna z najciekawszych propozycji, którą można znaleźć na rynku. Często można je spotkać w nowym budownictwie, w starych budynkach ludzie bardzo chętnie decydują się na ich wstawienie.

Uwaga! Złodziej!

Podczas zakupu okien (nie tylko tych tarasowych), należy pamiętać o bezpieczeństwie. Dlaczego? Ponieważ to okna są najczęściej wykorzystywane do tego, aby  dostać się do środka. Policyjne statystyki pokazują, że złodzieje najczęściej używają dużych przeszkleń, drzwi tarasowych do tego, aby dokonać rabunku. Warto więc zwrócić uwagę na drzwi balkonowe przesuwne, które posiadają dodatkowe wzmocnienia. W szczególności, że tego typu drzwi na balkon znajdują się w łatwo dostępnych miejscach – nawet, jeżeli ktoś wejście na taras ma z tyłu swojego domu.

Solidne drzwi balkonowe przesuwne

Decydując się na zakup drzwi na balkon/taras sprawdźmy, czy posiadają one klasę odporności RC 2. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ jest to znak, że posiadają one dużą ilość punktów bezpiecznych, a do tego powinny one posiadać specjalną, atestowaną klamkę na kluczyk przy drzwiach, która jest dodatkowym zabezpieczeniem. Tak, cena tego typu okien może i nie jest niska, ale należy pamiętać, że jest to inwestycja na przyszłość. Można również zwrócić uwagę na okna oznaczone symbolem RC1, które także zwiększają poziom bezpieczeństwa – aczkolwiek RC2 pod tym względem jest zdecydowanie lepsze. Opuszczając budynek, zawsze pamiętajmy o tym, aby zamknąć dokładnie wszystkie okna przesuwne. 

Comments are closed.

https://xann.pl/sitemap Exteriérové dekoračné vankúše Záhradné lampiony