Tradycyjne metody depilacyjne w swoim pakiecie usług oferują jedynie czasowe usunięcie owłosienia ze skóry w danym miejscu. Żadna metoda nie oferuje permanentnego usunięcia owłosienia. Dodatkowo często tradycyjne metody depilacyjne są dość bolesne, pozostawiają po sobie nieprzyjemne ślady czy też dyskomfort związany z wysypkami i zaczerwienieniem. Depilacja laserowa w porównaniu z tymi metodami jest idealna – ogranicza wszystkie te przypadłości.

Jak działa metoda depilacji laserem?

Metoda depilacji laserowej nie jest skomplikowana. Jednak aby dobrze ją zrozumieć trzeba nieco zagłębić się w funkcjonowanie lasera oraz niejako procesu fizyczne. Laser podłączony jest do prądu. W wyniku energii elektrycznej jest w stanie wytworzyć światło o określonej długości fali. W przyrodzie występują różnorodne rodzaje fal, które określane są w nanometrach. W przypadku lasera depilacyjnego zakres długości fali waha się w granicach od 600 do 800 nanometrów. Po ekspozycji światła na skórę klient czuje, że owa powierzchnia się nagrzewa. Jest to związane z fizycznym procesem termogenezy polegającym na zamianie energii znajdującej się w promieniach światła na energię cieplną gromadzącą się na barwniku skóry, ale i włosów – melaninie.

Nagrzanie melaniny jest głównym etapie zabiegu depilacji laserowej, do którego profesjonalista chce doprowadzić. Bowiem odpowiednie rozgrzanie melaniny sprawia, że cebulki włosowe znajdujące się wewnątrz skóry ulegają uszkodzeniu. Uszkodzenie cebulki włosowej sprawia, że włos wypada. Kiedy cebulka zostanie zniszczona w odpowiednim etapie rozwojowym to włos już nigdy nie odrośnie gwarantując permanentność depilacji laserowej. To właśnie główny cel, który finalnie będzie zapewniał satysfakcję dla klienta.

 

Polecane: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-wroclaw/

Depilacja laserowa Wrocław

 

Redukcja działań niepożądanych sprzyja wizytom w najlepszych salonach depilacyjnych w Polsce. Przykładem mogą być salony depilacja.pl znajdujące się we Wrocławiu. Bowiem najlepsze sieci posiadają najwyższej jakości sprzęty, które są najlepiej przystosowane do pełnionych funkcji. Dodatki chłodzące czy zasysające skórę zaaplikowane w laserach potrafią zrobić naprawdę dobrą robotę.

 

Comments are closed.