Medyk to osoba, która zajmuje się szeroko pojętymi działaniami w branży medycznej. W gronie takich medyków znaleźć się mogą lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, a także wiele innych osób, których nie sposób tutaj wymienić.

Amerykańska marka Iguana Med

Medycy muszą nosić każdego dnia, podczas wykonywania swoich obowiązków zawodowych, określone elementy garderoby, tzw. ubrania robocze. Muszą one spełniać restrykcyjne, z góry ustalone normy. Dlatego też nie ma tak wielu producentów tego rodzaju ubrań. Na tej liście na pewno znajduje się Iguana Med – amerykańska marka, która dba o to, aby również polska branża medyczna miała dostęp do wysokiej jakości garderoby. Warto sprawdzić ich ubrania, cechujące się m.in. wytrzymałością, a także ciekawymi kolorami i nadrukami.

Ubrania przystosowane do pracy w warunkach specjalnych

Trzeba przyznać, że garderoba dla medyków musi być przystosowana do pracy w warunkach specjalnych. Odporna na zabrudzenia, na wielokrotne pranie, a do tego wygodna, komfortowa, przyjemna w dotyku, nie powodująca żadnych uczuleń. Dlatego też zwraca się uwagę na wykonanie. Dobrym połączeniem jest bawełna z poliestrem. W szczególności ten drugi wskaźnik stosowany jest o to, aby podnieść wytrzymałość poszczególnych elementów garderoby. 50% bawełny + 50% poliestru – to taki standardowy, polecany skład, dzięki czemu można liczyć nie tylko na wygodę, ale również na wysoką elastyczność. Im więcej poliestru, tym więcej sztucznych składników, które obniżają przewiewność tkaniny, dlatego należy na to uważać.

Comments are closed.

jak samemu pozycjonować stronę Kvetináče z ratanu Doplnky ku grilom