Konkurencja na rynku budowlanym jest ogromna. Nic więc dziwnego, że wielu przedsiębiorców szuka różnych sposobów na wyprzedzenie konkurencji. Skrócenie czasu trwania budowy może okazać się czynnikiem decydującym o zdobyciu klienta. Dlatego coraz więcej firm budowlanych wykorzystuje gotowe rozwiązania takie jak choćby dźwigary betonowe sprężone.

Czym są dźwigary?

Dźwigary to niezbędne elementy głównej konstrukcji budynku. To od nich zależy wytrzymałość całego obiektu. Dlatego muszą one być wykonane z solidnych materiałów, które cechować się będą wyjątkową odpornością na zniszczenia.

Coraz chętniej wybierane są dźwigary betonowe sprężone. Powstają one dzięki odpowiedniemu połączeniu betonu ze specjalnym stalowym zbrojeniem. Powstała w ten sposób konstrukcja jest niezwykle odporna na zniszczenia.

Na rynku spotkać można najróżniejsze dźwigary. W zależności od potrzeb znaleźć można choćby te jednospadowe lub dwuspadowe. Najczęściej spotyka się dźwigary o przekroju prostokąta i kwadratu. W zależności od zapotrzebowania zamówić można również dźwigary o różnej grubości oraz długości.

Dlaczego warto wybrać dźwigary betonowe?

Na rynku znajduje się wiele rodzajów dźwigarów, jednak chętnie wybierane są te z betonu sprężonego. Ten produkt charakteryzuje się dość dużą wytrzymałością oraz stosunkowo niższą wagą w porównaniu z innymi dźwigarami.

Dźwigary betonowe sprężone są wykonywane w całości w firmach oferujących ich produkcję. Oznacza to, że na teren budowy dostarczany jest już gotowy produkt. To znacząco przyspiesza czas budowy, zwłaszcza że dźwigary takie są łatwe w montażu. Decydując się na zastosowanie gotowego produktu, można rozpocząć jego montaż bez względu na pogodę. Często zdarza się, że budowy są wstrzymywane przez niekorzystne warunki pogodowe. Dzięki zastosowaniu prefabrykatów możliwa jest nieustanna praca.

Jedynym minusem wykorzystania gotowych dźwigarów jest konieczność ich transportu. Transport taki wymaga użycia specjalnego sprzętu ciężkiego. Warto jednak pamiętać, że wiele firm zajmujących się produkcją dźwigarów oferuje również ich montaż oraz dostawę.

Gdzie wykorzystywane są dźwigary?

Wbrew pozorom dźwigary betonowe sprężone są niesamowicie uniwersalnym produktem. Coraz częściej są wykorzystywane nawet przez osoby prywatne. Z uwagi na możliwość wykonania ich w dowolnym rozmiarze, mogą znakomicie dźwigać również mniejsze konstrukcje.

Ogromna wytrzymałość dźwigarów betonowych sprawia, że idealnie sprawdzają się one w dużych budynkach takich jak choćby magazyny czy hale przemysłowe. Znajdują zastosowanie również w budynkach takich jak szkoły czy też szpitale.

Nowoczesne rozwiązania w branży budowlanej umożliwiają szybką i sprawną budowę. Obecnie czas realizacji projektów jest niesamowicie istotny, dlatego firmy budowlane oferujące krótszy czas budowy mają większą szansę na otrzymanie zlecenia. Korzystanie z gotowych już dźwigarów w żaden sposób nie obniża jakości produktu końcowego. Nic więc dziwnego, że produkt taki jest coraz częściej stosowany.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Dźwigary betonowe sprężone hc.

Comments are closed.