Wiele osób corocznie decyduję się opuścić Polskę, aby szukać swojego szczęścia za zachodnią granicą. Dla niektórych praca w Niemczech jest jedynie jednorazową przygodą, która kończy się po kilku miesiącach, a dla innych – życiową rewolucją. Znaczna część osób pracujących w Niemczech przez kilka lat decyduje się na kolejny krok – założenie swojej firmy. Każdy przedsiębiorca musi zmierzyć się z wieloma formalnościami, między innymi założeniem księgowości niemieckiej (Gewerbe). Czy prowadzenie rozliczeń w obcym kraju musi być skomplikowane? Niekoniecznie!

Rynek przyjazny przedsiębiorcom

Okazuje się, że niemieckie prawo sprzyja odważnym, przedsiębiorczym osobom pragnącym rozpocząć pracę na własny rachunek. Przedsiębiorcy nie muszą spełnić rygorystycznych wymogów. Własną firmę może otworzyć każdy, kto jest pełnoletni i ma stały meldunek w Niemczech. W niektórych przypadkach (w specjalistycznych branżach) konieczne będzie przedstawienie dokumentów potwierdzających posiadanie wymaganych uprawnień.

Księgowość niemiecka Gewerbe po polsku? To możliwe!

Obawiasz się, że nieznajomość przepisów i specyfiki niemieckiego prawa podatkowego jest dla Ciebie barierą nie do przejścia? Nie rezygnuj z marzeń! Wbrew obawom, księgowość niemiecka Gewerbe nie musi stanowić przeszkody. Możesz oddać prowadzenie księgowości swojej firmy w ręce doświadczonych specjalistów mówiących w Twoim ojczystym języku. W Polsce funkcjonują firmy zajmujące się wszelkimi formalnościami w tym zakresie. Profesjonalne biuro pomoże Ci nie tylko w comiesięcznych rozliczeniach, ale również przeprowadzi Cię przez proces rejestracji własnej działalności gospodarczej na terenie Niemiec, będzie prowadziło korespondencję w Twoim imieniu z instytucjami państwowymi i urzędami oraz zajmie się sporządzaniem rozliczeń podatkowych.

Comments are closed.