Każdy obóz żeglarski 2023 przyciąga coraz większe grono osób zainteresowanych. Młodzież stwierdza, że jest w stanie poradzić sobie z takim wyzwaniem, które pozwoli poznać im tajniki nowego sportu wodnego. Nie jeden obóz żeglarski dla dzieci odbywa się na mazurskich jeziorach.

Kraina Tysiąca Jezior

Jeżeli ktoś zapyta dlaczego na Mazurach odbywają się właśnie obozy żeglarskie, to odpowiedź może być tylko jedna – ponieważ tamtejsza infrastruktura jest najlepsza! Może wielu osobom wydaje się, że jest tam z kolei zbyt dużo żeglarzy. To fakt, że na pewno mało ich tam nie jest. Tylko że na ogół wybierają oni te największe akweny wodne, np. Jeziorak, Mamry. Mazury to także mniejsze zbiorniki wodne (np. Dargin), gdzie ze spokojem można uczyć się podstaw żeglowania. To właśnie w mniej zatłoczonych portach, młodzież zdobywa swoje pierwsze szlify, bliżej zapoznając się z tematem żeglugi. Nie na darmo mówi się, że Mazury to prawdziwa Kraina Tysiąca Jezior.

Żeglowanie – dlaczego warto się go nauczyć?

Młody człowiek bardzo chce, rodzić się zastanawia, czy obóz żeglarski Mazury jest dobrą propozycją dla jego pociechy. Żeglowania warto się nauczyć. Jest ku temu wiele powodów. Jednym z nich jest świetna zabawa. Wystarczy tylko wyobrazić sobie, że w przyszłości będzie można siedzieć na pokładzie jachtu, ze spokojem wpatrując się w łopoczące, białe żagle nad głową, rozkoszując się piękną pogodą, dużą ilością słońca i fantastycznymi widokami. Zdobywając takie umiejętności, dziecko jest w stanie wiele zyskać. Kto wie, może rodzice tak się rozmażą, że dla swoich pociech wybiorą obóz żeglarski dla młodzieży, a dla siebie weekendowy kurs nauczania. 

Spełnienie i satysfakcja

Róża Wiatrów tak organizuje wyjazdy, że młodzi ludzie podczas nauki dowiadują się wielu cennych rzeczy. Jednym z nich jest fakt wpływu środowiska na łódź. Dokładnie mowa tu o wietrze, czy też innych warunkach pogodowych. Tak, może na pierwszy rzut oka wszystko jest wiadome, ale młodzi przekonują się, że ich wiedza jest znikoma w obliczu tego, co środowisko naturalne jest w stanie zrobić z jachtem. Zdobycie tej wiedzy, opanowanie tych umiejętności, jest w stanie dać spełnienie i satysfakcję każdej osobę.

Żeglowanie to też doskonały pomysł na to, aby wyrobić sobie kondycję fizyczną. Bowiem to nie tylko przyjemne wylegiwanie się na jachcie, ale także wiele prac, jakie trzeba będzie zrobić. Na szczęście, będzie też załoga, która w takich zadaniach będzie wspierać. Podczas mazurskiego obozu wszystkie te umiejętności będzie można opanować.


Comments are closed.