Głównym zadaniem strojów kąpielowych dedykowanych nieco krąglejszym paniom jest wyszczuplanie sylwetki, bo zbędne kilogramy jak najbardziej można sprytnie ukryć pod odpowiednimi krojami ubrań. Po jakie konkretne modele warto więc sięgnąć, by uzyskać efekt wysmuklenia, a jakich lepiej unikać?

Jednoczęściowe stroje kąpielowe

Gdy problemem są zbędne kilogramy, warto sięgnąć po model jednoczęściowy, który będzie delikatnie zdobiony w okolicach brzucha i pokryty w tej części materiału jakimiś niewielkimi plisami. Niektórzy projektanci idą nawet o krok dalej. Wyposażają bowiem jednoczęściowe kostiumy w specjalistyczne podszewki, które efektywnie zbierają całą sylwetkę, wygładzają ją i tym samym ujarzmiają – działają niczym gorsety o powiększonej powierzchni.

W niektórych jednoczęściowych strojach kąpielowych zamiast klasycznych majtek występują spodenki, jednakże one o dziwo nie są wcale aż tak dobrym wyborem, albowiem mogą skracać sylwetkę i przez to doprowadzać do tego, że wyda się ona jeszcze bardziej masywna.

Zabawa kolorami

Świetnym zabiegiem o działaniu wyszczuplającym będzie też zastosowanie dwóch części strojów kąpielowych w odmiennych kolorach. Góra powinna być wtedy jasna, podczas gdy dół ciemniejszy. Biustonosz w stroju kąpielowym plus size może mieć więc nawet biały kolor, a majtki czarny czy brązowy.

Ten stosunkowo prosty kolorystyczny zabieg na pewno sprawi, że figura będzie wyglądać dużo szczuplej. Jeżeli natomiast mankamentem sylwetki jest brak talii, warto zastosować większe wzory, które optycznie ją stworzą. W takim wypadku efektowne motywy i trójwymiarowe ozdoby powinny zagościć na biodrach i w okolicy biustu, aby środkowa część ciała została wyszczuplona.

Podwyższony stan

Dla kobiet noszących rozmiary plus size największym utrapieniem jest jednak zwykle zbyt duży i odstający brzuszek. Jakie stroje kąpielowe będą więc w stanie go ukryć albo odciągnąć od niego uwagę? Taki efekt zazwyczaj gwarantują kostiumy jednoczęściowe, jednakże jeszcze lepiej na sylwetkę wpływają stroje dwuczęściowe, tyle że odpowiednio konstruowane, przypominające te noszone w latach dziewięćdziesiątych.

Zawsze zawierają one majtki z podwyższonym stanem, które sięgają niemalże samej linii pępka, dzięki czemu pięknie zbierają boczki, fałdki i ukrywają rozstępy, które mogą występować na brzuchu i w jego okolicach. Takie stroje kąpielowe będą dobrze wyglądać nawet podczas siedzenia. A co z górą? W strojach kąpielowych plus size zdecydowanie wskazane są mocniej zdobione biustonosze. W przypadku tych większych sylwetek biust jest zwykle największym ich atutem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie stroje kąpielowe.

Comments are closed.