Obrączka i pierścionek zaręczynowy to duet, który powinien pasować do siebie idealnie – podczas wybierania obrączek ślubnych często w salonach pada pytanie właśnie o biżuterię zaręczynową. Jak dopasować obrączkę do pierścionka zaręczynowego? 

Biżuteria ze złota i platyny

Szukając idealnych obrączek przede wszystkim wybierzmy kruszec i jego kolor. W sklepach takich jak savicki.pl znaleźć można obrączki ślubne wykonane zarówno ze złota, jak i platyny czy tytanu. Tytanowe czy karbonowe obrączki wybierane są przez miłośników nowoczesnego designu, złoto kojarzone jest z klasycznym wzornictwem. Decydując się na złoto kolejnym krokiem jest wybór jego koloru – jeśli pierścionek zaręczynowy wykonany jest z żółtego złota warto postawić na klasyczne obrączki w tym kolorze. Analogicznie: pierścionki z białego złota najlepiej prezentować się będą w towarzystwie białych obrączek, nie brak tu jednak zwolenników silnego kontrastu. Obrączki dostępne są również w kolorze różu czy czerni – taka kolorystyka z pewnością przyciągnie wzrok i sprawdzi się w towarzystwie prostych, klasycznych pierścionków zaręczynowych z diamentami. 

Obrączki zdobione czy proste?

Osobną kwestią, której warto poświęcić czas, jest zdobienie obrączek. Współcześnie obrączki mogą odznaczać się zarówno lśniącym, jak i matowym czy satynowym wykończeniem. Chętnie stosowane są również frezy, które tworzą oryginalne wzory i zdobią biżuterię. Obrączki mogą być również uzupełnione o kamienie szlachetne – to rozwiązanie zalecane jest w przypadku, kiedy brak jest pierścionka zaręczynowego lub też kiedy nie jest on okazały. Obrączki takie zdobi się zarówno diamentami, jak i szafirami, topazami czy rubinami. Kamienie wspaniale prezentują się w kontrastowym kolorze złota. 

Comments are closed.

AKCIE a ZĽAVY Lehátka na opaľovanie - nájdite si vlastný štýl oddychu  https://xann.pl/sitemap