Popołudnie spędzone na świeżym powietrzu to idealny sposób na relaks i odpoczynek. Wykorzystując przydomowy taras czy ogród, możliwe jest wykreowanie rewelacyjnego miejsca wypoczynkowego. Poza wygodnymi meblami warto wybrać też regulowany parasol tarasowy. Skutecznie ochroni nas przed słońcem!

Jak projektuje się regulowany parasol tarasowy?

Odpoczynek w cieniu, blisko natury, to najlepsza forma relaksu dla każdego z nas. Szukając idealnego parasola ogrodowego, warto zwrócić uwagę na nowoczesne modele. Regulowany parasol tarasowy to niezbędnik w czasie upalnego lata – jego rozłożysta czasza skutecznie chroni przed silnym słońcem i upałem. Czasza parasola tego typu wykonana jest z tkaniny technicznej, która pokryta jest warstwą poliuretanu. Dzięki niemu czasza nie wchłania wilgoci, ale też jest odporna na płowienie. Tkanina czaszy zabezpieczona jest poprzez sprężyny naciągowe – zapobiegają one przesuwaniu się materiału w czasie silniejszych podmuchów wiatru. Czasza osadzone jest na osi parasola – oś wykonana jest z aluminium. Metal ten jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci i korozją, osadza się go na ruchomej stopie, która stanowi pierwszy punkt regulacji. Regulowany parasol tarasowy może mieć czaszę odchylaną w jednej lub w dwóch płaszczyznach. Całość konstrukcji opiera się na stabilnej podstawie.

Jak dbać o regulowany parasol tarasowy?

Chcąc, by regulowany parasol tarasowy na długi czas zachował doskonały wygląd, warto sięgnąć po dedykowany pokrowiec ogrodowy. Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych, dzięki czemu są zabezpieczone przed ścieraniem, zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Struktura poliestru pozwala na swobodną cyrkulację powietrza – oznacza to, że na powierzchni czaszy nie będzie osiadać wilgoć. Pokrowce posiadają niewielkie ściągacze – pozwolą one na lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu parasola. Regularne stosowanie pokrowców pozwala na zachowanie doskonałego wyglądu wybranego parasola.

 

 

Comments are closed.