Kupując ubranka dla niemowląt warto zawczasu wiedzieć, jakiego rozmiaru szukać w sklepie stacjonarnym czy internetowym. Wymiary dzieci zmieniają się bardzo szybko wraz z ich rozwojem. Jednak są pewne wskazówki, którymi należy się kierować, by zakup był udany.

Wybór ubranek dla niemowląt jest obecnie bardzo duży. Różnią się one nie tylko wzorami czy materiałami, ale też rodzajami. Tym, co je łączy, jest rozmiar.

Jak oznacza się rozmiary ubrań dla niemowląt?

U dorosłych osób mamy S, M, L i inne tego typu oznaczenia, a dana osoba może przez lata wybierać jeden z nich. W przypadku dzieci najważniejszy jest wzrost. To na jego podstawie określa się rozmiar ubranka i tworzy przedziały, w jakich mieści się bobas.

Najmniejszą opcją jest 50-56, która przeznaczona jest przede wszystkim dla wcześniaków. Kolejne numery rosną co 6, czyli mamy 56-62, 62-68 itd. Ubranka dla niemowląt kończą się na rozmiarze 80-86.

Oprócz tego mamy inne liczby dla czapek i opasek, które przeważnie określa się na podstawie obwodu głowy. Inne są też rozmiary skarpetek i bucików, gdyż odpowiadają one długości stopy dziecka.

Jak zmierzyć niemowlaka?

Wzrost bobasa najlepiej zmierzyć przy użyciu miękkiej miarki. Można to zrobić podczas wspólnej zabawy. Jednak przy bardzo ruchliwych dzieciach stanowi to nie lada wyzwanie. Łatwiejszą metodą jest zmierzenie ubranek, które aktualnie pasują na niemowlaka.

Wiele osób zamiast mierzenia kieruje się wiekiem dziecka. W ten sposób też określa się rozmiary. Do każdego z nich przypisany jest wiek, jaki powinien być osiągnięty przy danym wzroście. Przykładowo rozmiar 68-74 pasuje do niemowląt w wieku 6-9 miesięcy, które mają od 63 do 67 centymetrów wzrostu.

Wraz z wiekiem zmienia się też waga i ona również może być określona w tabeli rozmiarów ubranek dla niemowląt. Jeśli dziecko jest na granicy danego przedziału, to lepiej postawić na większe rzeczy, które też przydadzą się na dłużej.

Z jakich ubrań najszybciej wyrasta dziecko?

Niemowlęta rosną bardzo szybko i przeważnie jedno ubranie wystarcza tylko na trzy miesiące. Szczególnie dotyczy to pajacyków i body, które pasują tylko przy konkretnym wzroście dziecka. W przypadku pojedynczych części, jak koszulki, szorty czy getry, ubranka można wykorzystywać dłużej, jeśli dziecko jest szczupłe.

Nie warto również kupować ubrań na zapas. W przypadku niemowląt lepiej postawić na mniej ciuszków dobrej jakości, niż pełną szafę, z której połowy rzeczy może nawet nie uda się wykorzystać. W przeciągu roku wygląd dziecka zmienia się bardzo szybko.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ubranka dla dzieci.

Comments are closed.

https://xann.pl/sitemap Veľké kvetináče na terase - vdýchnite záhrade život! Pohodlné kreslo na balkón - trendy budúcoročnej sezóny