Styl boho jest jednym z najchętniej wykorzystywanych podczas aranżowania sypialni. Styl ten odznacza się jasną kolorystyką, niebanalnymi dodatkami, kojarzony jest z przytulnością, naturą, elegancją. Jak stworzyć wyjątkową sypialnię w stylistyce boho, która zachwycać będzie każdego dnia?

Jasne kolory, które zmienią wnętrze

Styl boho to przede wszystkim jasne kolory: biel, beże, szarość, kolor ecru. Biało-beżowa sypialnia to świetne rozwiązanie, jeśli dysponujemy mniejszym wnętrzem. Jasne kolory pozwolą optycznie powiększyć przestrzeń i sprawią, że pomieszczenie stanie się znacznie przyjemniejsze dla oka. Jasne kolory mogą być uzupełnione dodatkami w kolorach brązu, czerni – wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Jakie meble do sypialni boho wybrać?

Podczas poszukiwania idealnym mebli do sypialni boho, warto rozważyć dwa warianty. Pierwszy to meble o klasycznej linii, w których fronty zdobione są frezami. Takie meble doskonale wpisują się w stylistkę retro, co dodatkowo podkreśli wyjątkowy charakter przestrzeni. Drugą opcją są meble nowoczesne, które staną się idealnym tłem dla dekoracji wykorzystanych we wnętrzu. Nowoczesne meble posiadają gładkie, lśniące powierzchnie, są dekorowane eleganckimi uchwytami. W obu przypadkach meble tworzone są z wysokiej jakości płyt meblowych, zabezpieczonych przed ścieraniem, uszkodzeniami.

Niebanalne dodatki w sypialni boho

Jak nadać sypialni boho niepowtarzalnego klimatu? Pomogą w tym odpowiednie dodatki. Na ziemi warto położyć puchaty dywan w jasnym kolorze, na ścianach zawieśmy dekoracyjne makramy. Dobrym pomysłem jest też wykorzystanie ramek na zdjęcia i zawieszenie ich na ścianie – w ramach można umieścić własne fotografie, ale też grafiki, inspiracyjne cytaty. We wnętrzach boho warto również wykorzystać rośliny – będą one ciekawym dodatkiem, urozmaiceniem kolorystycznym.

 

 

Comments are closed.