Kosztowne, niegarażowane motocykle często stają się obiektem zainteresowania przestępców szukających sposobu na łatwy zarobek. Motocykl, w odróżnieniu od samochodu, można stosunkowo łatwo i szybko ukraść. Każdy właściciel kosztownego pojazdu może zabezpieczyć się na taką okoliczność, kupując odpowiednią polisę. Jakie ubezpieczenie motocykla warto wykupić, żeby zminimalizować skutki ewentualnej kradzieży? Sprawdź!

Podstawowe ubezpieczenie motocykla a kradzież

W Polsce ubezpieczenie motocykla jest obowiązkowe. Każdy zarejestrowany pojazd mechaniczny musi być objęty podstawową ochroną w ramach OC. Ważne jest, żeby zachować ciągłość ochrony. Polisa musi być ważna przez cały rok, nawet wtedy, kiedy nieużywany motor czeka w garażu na kolejny sezon. Polisa OC zapewnia jedynie podstawową ochronę. Twoje ubezpieczenie zabezpiecza przede wszystkim innych uczestników ruchu drogowego, którzy mogliby zostać poszkodowani przez Ciebie w wyniku kolizji. Jeśli wyrządzisz szkodę materialną albo osobową, pokrzywdzona strona otrzyma środki na naprawę pojazdu albo leczenie. W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia nie są uwzględnione szkody wyrządzone przez siły natury czy powstałe na skutek aktów wandalizmu oraz kradzież. Aby zabezpieczyć się na każdą ewentualność, należy wykupić ubezpieczenie AC.

Autocasco dla motocyklistów

Autocasco to nieobowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. Właściciele motocykli z ważnym AC mogą liczyć na wsparcie finansowe, jeśli pojazd zostanie skradziony, uszkodzony albo całkowicie zniszczony na skutek niekorzystnej pogody, aktów wandalizmu i zdarzeń losowych. Co ważne, wysokość składki w dużej mierze zależy od wybranego wariantu. Towarzystwa oferują szeroki wybór ubezpieczeń AC, począwszy od mocno okrojonego AC mini, aż po kompleksowe ubezpieczenie all risks.

 

 

Comments are closed.