Sport to zdrowie – i nie ma w tym sloganie żadnej przesady. Podczas uprawiania sportów mamy możliwość dotlenienia organizmu, ale też wzmocnienia mięśni czy rozwijania muskulatury. Odpowiednio dobrana dyscyplina sportu może stać się również pasją i hobby na całe życie. Jedną z dyscyplin najchętniej wybieranych w ostatnich latach jest jazda konna. Dlaczego?

Jazda konna – pasja na całe życie!

Jazda konna jeszcze do niedawna była sportem uważanym za dostępny wyłącznie dla wąskiego grona ludzi. Dzisiaj wiemy, że sytuacja zmieniła się diametralnie – liczne stadniny i szkółki jeździeckie zapraszają młodych adeptów hippiki na lekcje. Zajęcia prowadzone są dla osób w różnym wieku – nigdy nie jest za późno, aby jeździć w siodle! Decydując się na lekcje jazdy konnej warto wiedzieć, jak ten sport wpłynie na nasze zdrowie. Jazda konna poprawi naszą koordynację ruchową i poczucie równowagi, pozwoli na wzmacnianie i budowanie mięśni. Dodatkowo podczas jazdy na świeżym powietrzu dotlenimy nasz organizm, co pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie. 

Jak przygotować się do jazd?

Podczas pierwszych lekcji jazdy konnej nauczymy się jak prawidłowo przygotować konia do jazd i go siodłać, kolejno – jak wyczyścić go po skończonych jazdach. Instruktor pokaże nam jak prawidłowo siadać na konia oraz jak wyglądają podstawowe techniki jazdy. Przygotowując się do jazd warto pomyśleć o odpowiednim stroju – istotne będą na przykład spodnie do jazdy konnej. Bryczesy dostępne są w szerokim wachlarzu wzorów i kolorów, przez co bez trudu dobierzemy model dopasowany do naszych potrzeb. Bryczesy zapewniają komfort, nie krępują ruchów, pozwalają na zabezpieczenie skóry, nie powodują obtarć. Niezwykle ważny okaże się również kask – będzie on chronił nasze głowy w razie ewentualnego upadku. 

Comments are closed.