Zaprojektowanie przestrzeni wypoczynkowej w ogrodzie jest dzisiaj prostsze niż kiedykolwiek wcześniej – producenci proponują nam nie tylko eleganckie i wygodne meble ogrodowe, ale przede wszystkim elementy takie jak altanki metalowe, które znacząco podniosą nasz komfort wypoczynku. Co warto wiedzieć o altankach? Jakie rozwiązania jeszcze możemy zastosować w ogrodzie?

Altanki metalowe z ruchomym dachem 

Szukając oryginalnych i funkcjonalnych elementów do naszego ogrodu warto wybrać altanki metalowe – to nic innego jak nowoczesne pergole, które tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie, działanie wilgoci, wnikanie brudu. Nowoczesne altanki metalowe zaskoczą nas designem oraz przemyślaną konstrukcją – dzięki nim nawet w najbardziej upalny dzień będziemy mogli skryć się w cieniu i rozkoszować wspaniałą pogodą.

Jak skonstruowane są altanki metalowe? Ich konstrukcja opiera się na elementach modułowych wykonanych z malowanego proszkowo aluminium. Konstrukcję wznosi się naprawdę szybko i nie ma potrzeby jej kotwienia w ziemi. Na szczycie konstrukcji znajduje się dach – jest on wykonany z aluminiowych listew, które obracają się wokół własnej osi. Dzięki możliwości regulowania ustawienia listew użytkownik sam decyduje o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Dach całkowicie zamknięty chroni nas przed słońcem, nie nagrzewa się, gwarantuje przyjemny cień. Zamknięty dach to również skuteczna ochrona przed… niespodziewanym deszczem!

Altanki metalowe z dodatkami

Meble ogrodowe to nie jedyne co możemy zestawić z nowoczesną pergolą. Producenci oddają w nasze ręce liczne dodatki, które dodatkowo poprawią funkcjonalność altanki metalowej. Jednym z takich dodatków jest roleta boczna, która skutecznie uchroni nasz przed powiewami wiatru czy silnym, palącym słońcem. 

Comments are closed.

Osvetlenie Záhradné lampiony Jak nazwac filmy na YouTube