Jazda konna jest sportem, który jest coraz chętniej wymieniany jako sport dla każdego. Ta ogólnorozwojowa dyscyplina pozwoli nie tylko dbać o sylwetkę, ale też sprawi, że poprawi się samopoczucie. Przygotowując się do lekcji jazdy konnej warto pamiętać o odpowiednim stroju – konieczny okaże się toczek oraz spodnie do jazdy konnej. Jakie modele wybrać?

Spodnie do jazdy konnej – wygodne i trwałe!

Idealne spodnie do jazdy konnej to bryczesy trwałe, elastyczne i pozwalające skórze oddychać. Spodnie tego typu mają zapewnić komfort w czasie długich treningów w siodle, ale też zapewnić bezpieczeństwo w razie upadków. Spodnie do jazdy konnej tworzone są obecnie z tkanin łączonych – stosuje się w nich włókna zarówno naturalne, jak i syntetyczne. W przypadku bryczesów włókna syntetyczne pozwalają na nadanie tkaninie pewnego stopnia elastyczności, przez co nie krępują one ruchów. Dodatkowo włókna te sprawiają, że tkanina jest znacznie trwalsza, odporniejsza na ścieranie. Bawełna pozwala na uzyskanie stałej cyrkulacji powietrza oraz wentylowanie skóry – to istotne szczególnie podczas upalnych dni. Dodatkowo spodnie takie uzupełniane są o specjalistyczne leje, których zadaniem jest lepsza przyczepność do siodła. Spodnie do jazdy konnej dostępne są w szerokiej gamie kolorów, przez co każdy znajdzie coś dla siebie. 

Kask jeździecki – co musimy o nim wiedzieć?

Spodnie do jazdy konnej to jeden z dwóch niezbędnych elementów dla początkującego jeźdźca. Drugi to oczywiście kask, który pozwoli na ochronę głowy podczas upadku. Nowoczesne kaski jeździeckie tworzone są z trwałych materiałów syntetycznych. Warto przymierzyć kilka modeli przed kupnem – kaski mogą być różnie profilowane. Dobrze dobrany kask nie uwiera, nie jest zbyt luźny. Warto pamiętać, że kask powinien być zawsze zapięty pod brodą!

Comments are closed.