Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa – permanentna wolność od odrastających włosów  

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który pod wpływem lasera potrafi zmienić problem ciągle odrastających włosów w wspomnienia. Depilacja laserowa wykonywana jest przez wykfalifikowany personel, który zna się na rzeczy dlatego jest zabiegiem w pełni bezpiecznym i nie należy się go obawiać. Jak wygląda zabieg depilacji laserem i na czym polega?

 

Depilacja laserowa – charakterystyka zabiegu

 

Depilacja laserowa charakteryzuje się działaniem lasera tworzącego wiązkę światła o określonej długości fali. To ona jest odpowiedzialna za niszczenie cebulek włosowych. Niejako współpracuje z melaniną, którą nagrzewa. Dzięki temu nagrzana melanina znajdująca się nie tylko w skórze, ale również we włosach powoduje uszkodzenie ich cebulek.

 

Jednak cebulka włosowa jest elementem organizmu, który przechodzi z jednej fazy rozwoju do drugiej. Tych faz jest kilka, a z punktu widzenia depilacji laserowej najważniejsza jest faza anagenu. Jest to faza wzrostu, w której to cebulka włosowa musi zostać zniszczona, aby depilacja laserowa była permanentna i trwała. Jeżeli zostanie zniszczona w innej fazie rozwoju, a w przyszłości zabieg nie zostanie wykonany w fazie anagenu to prawdopodobieństwo odtworzenia włosa będzie bardzo wysokie. Niestety nigdy nie wiadomo, w której fazie aktualnie znajduje się włos. Dlatego zabieg depilacji laserowej wykonuje się w seriach oddalonych od siebie o 4-6 tygodni. Z reguły od 4 do 9 zabiegów rozłożonych w czasie daje pewność, że cebulka włosowa zostaje doszczętnie i trwale zniszczona, a na skórze nie wyrośnie już żaden, choćby najmniejszy włos.

 

Sprawdź: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-rzeszow/

 

Depilacja laserowa – Rzeszów

 

Zabiegiem, który jest ostatnimi czasy najbardziej popularny jest opisywana depilacja laserowa. Rzeszów należy do jednych z największych miast, w których są wykonywane profesjonalne zabiegi depilacji laserowej. Najlepiej zapisywać się do profesjonalnych salonów, które dokładnie wiedzą co mają robić. Dodatkowo takie miejsca z reguły wyposażone są w nowoczesny sprzęt, który sprawia, że zabieg depilacji laserowej nie jest bolesny.