Ciekawe

Dobre spodnie do jazdy konnej

Niełatwo jest wybrać spodnie do jazdy konnej. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, aby móc znaleźć dobry element garderoby, który będzie wpływał na nasz komfort jazdy. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu spodni?

Odpowiedni strój do jazdy konnej

Na samym wstępie warto powiedzieć, że spodnie do jazdy konnej oraz inne elementy garderoby warto kupić wtedy, kiedy poczujemy się już pewnie w siodle. Dlaczego? Ponieważ ubrania do jazdy konnej nie należą do tanich. Jeżeli już mamy w nie inwestować, to tylko wtedy, jeżeli będziemy pewni tego, że chcemy naprawdę systematycznie jeździć na koniu. Na kilka pierwszych jazd specjalne ubrania nie będą nam w żaden sposób potrzebne. Wystarczą odpowiednie jeansy, czy też legginsy, które nie będą nas w żaden sposób uciskać podczas jazdy i nie będą powodowały otarć.

Dopasowane spodnie do jazdy konnej

Czas na to, aby kupić bryczesy. Te z krótkim lejem będą dobre? A może lepiej zainwestować w te, które mają długi lej? Które spodnie będą lepsze dla amatora, który ma za sobą dopiero kilka jazd? A które powinien wziąć pod uwagę zawodowiec? Te z długim lejem ograniczają nieco ruchy, ale zapewniają większą przyczepność do siodła, co na pewno zostanie docenione przez osoby, które nie posiadają odpowiednich umiejętności w jeździe. Bryczesy z krótkim lejem to spodnie lepsze dla zawodowców, którzy doskonale wiedzą jak mają zachowywać się na koniu. Specjalne spodnie ułatwiają wiele, dlatego warto o nich pomyśleć, jeżeli ktoś ma zamiar trenować jazdę konną.